Po zalogowaniu domyślnie będziesz mieć otwartą sesję TMUX z trzema zakładkami: Mail (neomutt), IRC (weechat) oraz shell i kilkoma keybindami.
Keybindy, które mogą Ci się tu przydać to:
F1 - przejście do karty pierwszej (mail) F2 - przejście do karty drugiej (IRC) F3 - przejście do karty trzeciej (shell) F12 - zamknięcie sesji TMUX i wylogowanie (domyślnie) Możesz oczywiście dostosować całość do siebie, konfiguracja keybinów jest dostępna w twoim katalogu domowym w pliku .tmux.conf
Jeśli chodzi o Weechat (IRC), najważniejsze, co musisz znać to Alt + 1-9, żeby poruszać się po kanałach :)